1 Aralık 2018 Cumartesi

TESS GERRİTSEN – İKİZ BEDENLERARKA KAPAK
Dr. Maura Isles, deyim yerindeyse hayatının en tehlikeli olayına tanık olmak üzeredir. Yüzleşeceği seri katil beraberinde çok gizli sırları açığa çıkartacak. Cerrah ve Günahkar adlı romanların devamı olan bu muhteşem gerilim romanında Jane Rizzoli serisinin yeni hikayesine tanık olacağız.Dr Maura Isles, geçimini kadavraları incelemekle sağlamaktadır. Metropolitan City'de patoloji uzmanı olarak çalışan Isles, normal bir insanın hayatında göremeyeceğinden çok daha fazla ceset görmüştür-bunların çoğu hunharca katledilmiş insanların cesetleridir. Fakat daha önce hiç kanının çekildiği, dona kaldığı, tansiyonunun düştüğü bir vakayla karşılaşmamış olan Maura'nın karşısındaki cesedin duruşu bile onu korkutmaya yetmiştir. Çünkü daha önce önünde uzanan cesetlerden hiç biri onun cesedi olmamıştır.Her şey ortadadır. Gözleri önünde yatan cesetten daha gerçek bir delil yoktur. Jane Rizzoli'de cesedin Maura'nın evinin önünde ölü bulunduğunu söyler. Cesetteki tüm uzuvlar Maura'nın vucudundakilerle neredeyse örtüşmektedir. Daha da korkunç olanı, Maura'nın ve cesedin doğum tarihi ve kan grubu tıpatıp aynıdır. Şoktaki Maura için son seçenek, DNA testi olacaktır fakat testin sonucu daha da şoke edicidir: Ceset Maura'nın ikiz kardeşidir. Şimdiden karanlık, tehlikeli ve rahatsız edici bir cinayet davasına dönen olay arkasında bir çok karanlık sırrı da barındırmaktadır.Cevapların peşine düşen Maura, bir sahil ilçesi olan Maine'e gider. Burada da onu korkunç süprizler beklemektedir. Herşeyden daha ürkütücü olanı ise, etrafta kol gezinen seri katilin, cinayetlerine de durmak bilmeden devam etmesidir. Katliamı durdumak ve geçmişi hakkındaki bu karanlık sayfaları aydınlatmaya çalışan Maura'nın ilk işi hiç kimsenin bilmediği, bu güne kadar görmediği gizli annesini bulmak olacaktır.


KİTAPTAN NOTLAR

Blogumu takip edenler fark etmilerdir ki; çoğunlukla aynı başlıklar altında paylaşıyorum okuduğum kitapları. Ancak bu defa kitabın “Arka Kapak” kısmı içeriği çok fazla paylaştığı için “Özet” kısmını atlayarak kitap ile ilgili izlenimlerimi anlatmak istiyorum.


İkiz Bedenler her ne kadar geç kalmış olsam da benim ilk Tess Gerritsen kitabım. Kitap başlangıcından itibaren merak öğelerini üst seviyede tutmakta ve okuyucuyu kolayca içine almakta. Kitabın başlarında Elijah diye bir erkek çocuktan ve onun zarar vermek istediği bir genç kızdan bahsedilmektedir.İlk başlarda konuyla alakasız bir hikaye gibi gelen bu olaylar bütünü eserin sonunda olaya müthiş bağlanmıştır.


Kitabın kurgusu, konu ele alış biçimi, ayrıntıları ustaca birbirine bağlamasını son derece başarılı buldum. Kitap içerisinde verilen otopsi sahnelerindeki ayrıntıları her ne kadar okurken insan içini ürpertse de yazarın mesleki olarak deneyimini de göz önüne sermekte. Sonuç olarak kurgusu, konusu ve sonuç kısmıyla son derece doyurucu bir polisiye, psikolojik ve tıbbi gerilim kitabı olmuş.Kitap ve yazar ile ilgili biraz araştırma yapınca; İkiz Bedenler’in ,Tess Gerritsen’ın Rizzoli & Isles serisinin 4. Kitabı olduğunu öğrendim. Serinin önceki kitapları olan Cerrah, Çırak ve Günahkar’ı da en kısa sürede edinip okumam lazım.11 yorum:

 1. Cerrah yazarın en iyi kitaplarindan. Yazarı okumaya yeni başlıyorsanız tavsiye ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cerrah aklımdaki kitaplardan... Tavsiyeye teşekkürler. :)

   Sil
 2. Hakkında hiç bilgi sahibi olmadığım bir kitaptı. Tanıtım ve tavsiyeniz için teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. polisiye ve gerilim seviyorsanız tavsiye ederim. sevgiler... :)

   Sil
 3. Keyifli okumalar dilerim, sevgiler...

  YanıtlaSil
 4. Bu yazar okuyacaklarım listesinde paylaşım için teşekkürler

  YanıtlaSil
 5. tess ablaaaa bi taneeee, islesler deee, cerrah ve çırak öyle heycanlı kiii :)

  YanıtlaSil
 6. Cerrah Kitabı çok iyiydi bende inşallah Çırak la devam edip seriyi tamamlayacağım :) Sayenizde 4. kitabı da çok merak ettim buda hızlandırır okumamı Teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 7. dehşet heyecanlı bir konu...bunu okumalıyım

  YanıtlaSil

Yorum yazmak için zaman harcadığınız için Teşekkürler...

Blog sahibi olmayan ziyaretçiler Anonim'i işaretleyip, yorum bırakabilirler.

ARGO İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAZ.

Yorumunuz blog sahibininin onayından sonra görünecektir.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...